A hét elején ellátogattunk a gyerekekkel a Gaia Zeró Waste üzletbe, ahol a gyerekek megismerkedtek a hulladékmentesség fogalmával. Megfestettük az újrahasznosítás jelét és szelektív jàték kukákba vàlogattuk a szemetet ábràzolò zsetonokat.
A gyerekek nem csak megismerkedtek a szemét újrahasznosításának fogalmàval, hanem első kézből tapasztalhatták is azt, azàltal, hogy játékokat készítettek maguknak a hulladékokbòl:
- pet palackbòl és szívòszállbòl polipos játékot
- malacperselyt palackbòl és dekor gumibòl
- hangszert sajtos dobozbòl és kupakokbòl
Emellett megtanultàk azt, hogy milyen mòdon bánjanak a természettel és, hogy hogyan használják annak kincseit. Erre alapozva pedig illatos növényeket ültettünk(citrom és kakkukfű magokat, bazsalikom palántát)valamint menta és citromfű levél felhasználásával teát készítettünk.
A hetet az intézményünkben màr hagyománnyà vàlt Tökfesztivàllal zártuk.
Hagyományteremtő szándékkal szerveztek Tökfesztivált az 1-es
számú napköziotthon Agrara utcai épületében
Az óvodások egy különleges napot töltöttek együtt szüleikkel
a szabadtéri foglalkozásokon, melyeket Pleth-Csizmár Katalin, Heim Tímea,
Uveges Raluca, Rat Florentina, Cociorva Orsolya és Nistea Szilvia óvónénik
szerveztek számukra.
„Egy csodálatos napot tölthettünk együtt, melyből szeretnénk
hagyományt teremteni” – fogalmazott Héb Ildikó óvodavezető a rendezvény
kapcsán.
Az optimizmus gyakorlása
Az e hónapi boldogságóra témája az optimizmus gyakorlása. Ezt a témát „Az elefánt ormánya" mesével vezettem be, amely során a gyerekek megtanulhatták, hogy minden rosszban van valami jó. Majd a mesét követően az ősz ajándékaival kézműveskedtünk kicsit. Két központot alakítottam ki. Az egyikben a gyerekek a meseszereplők, illetve őszi gyümölcsök kinyomtatott körvonalát kellett terményekből kirakják. A másik központban pedig falevelekből megalkothatták a meseszereplőket. A gyerekek szabadon megválaszthatták a központot. A tevékenységet a levelek táncával zártuk, amely során minden gyerek kapott egy őszi falevelet, amit Gryllus Vilmos: „Őszi falevél" című dalára megtáncoltatott.
Bejegyzés dátuma: 2016. január 20.
Iskolán kívüli tevékenység
Játszva tanultak a nagykárolyi óvodások
Újabb szakaszához érkezett az a Bethlen Gábor Alap által támogatott program, amelynek kezdeményezői a nagykárolyi 1-es Számú Napközi Otthon pedagógusai: Héb Ildikó igazgatónő és Márkus Katalin óvónő.
A pedagógusok tegnap délelőtt, a Hupikék törpikék napközis csoporttal együtt, a Vasile Lucaciu Általános Iskolába látogattak el, ahol Zurik Mónika tanítónő és tanítványai, a III.C. osztályosok fogadták őket. Közös meseolvasást követően játszásra került sor, nevelő célzattal. A foglalkozás a Palota és kunyhó téma köré csoportosult, a Tancika Marcika című népmesét feldolgozva. A gyermekek különböző ötletes foglalkozások révén a társadalmi különbségek és ellentétek témáját boncolgatták, emellett társasjátékok során a különböző archaikus kifejezések jelentését sajátították el. A pedagógusok a szülőknek is köszönetet mondanak a támogatásért.
Forrás: www.frissujsag.ro
Libazsíros kenyér és felvonulás |
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu